Yangın Alarm

Yangın Alarm

Evinizin veya İş yerinizin ve içerisinde bulunan insanların güvenliği açısından önem taşıyan Yangın Alarm Sistemleri, tehlike anında sensörler veya buton vasıtası ile yangın durumunu duyurarak can ve mal kaybının önüne geçmeyi amaçlar.

Günümüzde birçok yapıda kanunen olması gereken bu sistemler yapının belirlenen noktalarına yerleştirilen ısı veya duman dedektörleri ile yangın durumunu algılayabilirler. Ayrıca belirlenen bölgelerdeki butonlar sayesinde kişilerin fark ettiği tehlikeler de tüm yapıdakileri uyarmaya ve can ve mal kaybını önlemeye yarar.

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri

Bu tip sistemler bölge mantığı ile çalışmaktadır. Bölge bölge ayrılan yapı dedektörlerle donatılır, 1 bölgede kullanılan sistemin kapasitesine göre çoklu dedektör bağlanabilir. Herhangi bir yangın durumunda tehlikenin yeri bölgesel olarak anlaşılabilir.

Adresli Yangın Algılama Sistemleri

Tercihen büyük alanlara sahip yapılarda kullanılır. Sistemin kapasitesi kullanılan ürünün özelliğine göre değişkendir. Kullanılan dedektörler bölgesel olarak tanımlanabildiği gibi herhangi bir tehlike durumunda hangi dedektörden sinyal alındığı kontrol edilebilir.

MAVİLİ, ELEKS, BOSCH, TEKNİM, COOPER, APOLLO ve sektörün önde gelen diğer markalarının ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi ve ihtiyaçlarınızı belirlemek için lütfen temsilci arkadaşlarımız ile irtibata geçiniz…

WhatsApp Destek