Alarm İzleme Merkezi

Alarm İzleme Merkezi

Prosis Alarm İzleme Merkezi,  M001 belge numarası ile 26/11/2001 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı izni ve onayı ile hizmet vermeye başlamıştır.

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri kanunu standartlarında, son teknoloji altyapısı ve profesyonel personel kalitesi ile sektörün takip ettiği ve yüksek müşteri memnuniyet oranı ile Türkiye genelindeki on binlerce abonesine 7/24 hizmet vermektedir.

Prosis Alarm İzleme Merkezi  Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından periyodik denetimlere tabi tutularak standartlarını korumayı sürdürmektedir.

Neler İçerir?

·          

o    Alarm İzleme Merkezimize Hırsız – Panik – Gaz – Yangın – Tıbbi Yardım – Su Baskını vb. alarmlar  ulaşmakta olup sistemleriniz 7/24 AİM uzman operatörleri tarafından izlenmektedir.

o    Merkezimize ulaşan alarmlar; zaman, mekan, kurum farkı olmaksızın standart şekilde değerlendirilir. Müşterinin talebine istinaden belirtilen durumlara göre kişiye özel işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin Tıbbi Alarm alındığında abonenin sözleşmesi olduğu A-Firması Sağlık Merkezinden Ambulans Yönlendirilmesi, Panik Alarmında Site Güvenlik veya Banko Güvenlik Memurlarının Bilgilendirilmesi vb. gibi.

o    AİM’ de gizlilik temel prensiptir. AİM yetkililerden parola bilgisi almadan işlem gerçekleştirmez. Abonelik bilgileri üçüncü kişi ve şahıslarla kesinlikle paylaşılamaz.

o    Belirtilen kurma kapama saatleri dışında yapılan giriş çıkış ihlalleri ve belirtilen saatte devreye alınmayan alarm sistemleri için SMS bildirimleri gerçekleştiriliyor olup Saat: 00.00 – 06.59 arasındaki giriş ihlalleri SMS gitmesine rağmen aranarak bilgilendirilmektedir.

o    Talep edilmesi durumunda anlık olarak kurma – kapama bildirimleri bedelsiz olarak belirtilen e-posta adresine anlık raporlanabildiği gibi belirtilen  kullanıcı numarasına anlık SMS olarak Kurma – Kapama bildirim hizmeti mevcuttur.

o    Alarm Merkezi ile yapılan tüm görüşmeler kalite standartları ve müşteri güvenliği nedeni ile kayıt altına alınmakta ve bu kayıtlar 6 ay süre ile yasal olarak dijital ortamlarda iki merkez yedekli olarak saklanmaktadır.

o    Arıza Servis Merkezinde Arıza ve Alarm Sistemleri konusunda uzman Arıza Servis Personellerimiz (Tekniker/Teknisyen) periyodik olarak kurulumu gerçekleştirilmeyen lokasyon, müşteri tarafından tespit edilemeyen arıza durumlarında müşterilerimizi bilgilendirilerek ve Online İşlemler ile Alarm İzleme Hizmetlerini daha sağlıklı şekilde almaları sağlanmaktadır.

o    Müşterimiz sistem kurulumu unutması veya şifre/uzaktan kumandasını ikinci şahıslarla paylaşmaması için sistem kurulumları tarafımızca uzaktan bağlantı ile sağlanmaktadır.  Müşteri güvenliği açısından sistemi uzaktan bağlantı işlemi ile devre dışı bırakma opsiyonu tarafımızca yapılamamaktadır.

o    Panik butonu uygulaması ile hem masa altı panik butonları hem de kablosuz sistemlerde bulunan uzaktan kumanda üzerindeki panik buton tuş alarmlarında direk kolluk kuvvetleri yönlendirilmektedir.

o    Duress Kod ( Olumsuz Durum Kodu) ile gasp veya baskı altında alarm sistemi kurma veya devre dışı bırakma işlemlerinizde direk kolluk kuvvetleri yönlendirilmektedir.

o    Aylık veya Haftalık Kurma Kapama raporları ile belirlenen süre aralıklarındaki alarm sistemi hesapları izlenebilmektedir.

o    Talep edilmesi durumunda aboneye özel oluşturulan abone kimliklerinde geçmişe yönelik 6 aylık istenilen verilerin raporlanması gerçekleştirilebilmektedir.

o    Alarm İzleme Merkezimiz 7/24 sistemlerinizi izlemekte olup müşteri tarafından tespit edilemeyen tüm arıza durumlarına gerekli aksiyonları alarak sistemlerinizin sağlıklı şekilde çalışması ve sağlıklı bir şekilde AİM hizmeti almanızı sağlamaktadır.

Uzun yıllardır güven ve kalite ile hizmet veren Prosis Güvenlik, ülkemiz çapında 7/24 destek veren ve yeni çözümler sunan servis ağını sizlere sunmaktadır. Sunduğumuz hizmetler ve çözümler ile firmamız “Güven” kelimesini tam anlamıyla karşılamaktadır. Alarm izleme merkezine düşen çağrılarınızda sistem ile ilgili herhangi bir olumsuz durum var ise veya kurulu sistem ile ilgili yaşadığınız sorunlar varsa “Prosis Alarm” teknik destek hizmeti ile her zaman yanınızda.

 

 

WhatsApp Destek